سه شنبه 6 مهر ماه 1400
ساعت: 0:50
weather 18 °C

ضمانت برگشت کالای آسیب دیده

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت : 

شرایط بازگشت کالایی که ایراد یا مشکل فنی دارد :

مشتری محترم مشکل و ایراد فنی محصول دریافت شده توسط شما ، طی 7 روز از زمان تحویل کالا باید به فروشگاه اینترنتی  ویا اطلاع داده شود .
شما باید کارتن و جعبه اصلی کالا را تا 7 روز نزد خود نگه دارید و از دور ریختن آن خودداری کنید . شما در صورتی میتوانید از این سرویس استفاده کنید که کالای مود نظر را در کارتن و جعبه اصلی آن به ویا تحویل دهید .  
برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس و یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالای را از بین می برد .
این سرویس اشکال های فنی و ظاهری ( شکستگی ، خط و خش و مشکلاتی از این قبیل ) که در اثر استفاده نادرست کاربر ایجاد شده است را شامل نمی شود . استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی ، استفاده نادرست  و غیر متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می شود .

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد : 

- وجود مغایرت باید حداکثر 24 ساعت پس از تحویل کالا ، به خدمات پس از فروش ویا ، از طریق تماس و ایمیل اطلاع داده شود . 
- اگر مغایرت ، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است ، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد . 
- عکس محصولات جهت  اطلاع و کمک به خرید مشتری است  و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزئیات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد ، به استناد آن ها نمی توان اعلام مغایرت کرد . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است .
- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد ، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال و اصلی بسته بندی خود خارج نشده باشد .
- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد ، لازم است کارتن و جعبه بسته بندی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا خودداری شود .
- استفاده از این سرویس ها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن و جعبه اصلی خود به ویا بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازشگت کالا را از بین خواهد برد . 
اگر کالای خریداری شده ، آسیب دیدگی و یا ایراد ظاهری و فیزیکی داشته باشد : 
آسیب و یا ایراد فیزیکی باید طی 24 ساعت ، پس از ردیافت کالا ، به خدمات پس از فروش ویا از طریق تلفن و ایمیل  اطلاع داده شود . لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن چدا خودداری شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا مخدوش کردن و پاره کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد . 
اگر مشتری از خرید خود منصرف شود : 
بند 1 :
انصراف زا خرید و درخواست مرجوعی بع کالایی تعلق می گیرد که باز نشده باشد . هر گونه دخل و تصرف ، باز کردن بسته بندی اولیه ، پلمپ ، برچسب ها و حتی وکیوم و شیرینک ، امکان مرجوع کردن کالا را از بین خواهد برد ، حتی اگر کالا استفاده نشده باشد .
بند 2 :
اگر سفارش شما هنوز ارسال نشده باشد ، شما مشتری محترم باید هر چه سریع تر لغو سفارش خود را به واحد پیگیری سفارشات ویا  با شماره 88632996-021 اطلاع دهید .
اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود ،حداکثر تا 7 روز باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش ویا اطلاع دهد . با استناد به " بند 1 " در این حالت برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش  ، تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا باز نشده باشد و رد شرایط اولیه خود ، پلمپ باشد ، یعنی اصلا از آن استفاده نشده باشد و به همراه تمامی ملزومات و اقلام همراه آن  ، ارسال شود .  همچنین اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد ، بازگرداندن هدیه به همراه کالا الزامی می باشد . لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت  مسائل بهداشتی نمی توانند باز پس داده شوند ، از شمول این بند خارج هستند .
مشتریان محترم لطفا توجه داشته باشید که هر گونه تغییر در  شرایط  اولیه کالا ، حتی در بسته بندی آن امکان استفاه از این سرویس را از بین خواهد برد ، همچنین در صورت انصراف از خرید ،  هزینه بازگشت کالا به عهده مشتری خواهد بود .

اگر در صورت حمل و نقل ، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد : 

آسیب دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش ویا اطلاع داده شود . 
با توجه به نوع بسته بندی ایمن و استاندارد ویا در همه مرسولات ، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام برنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی ویا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش ، در راستای امور پیگیری خسارت را جبران می کند .
لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا خودداری شود . استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ویا ، تحویل داده شود  . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره کردن و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده زا ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد . کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات ، بایدبه همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ویا ارسال شود .

ضوابط و مسئولیت های مربوط به فورش محصولات آرایشی و بهداشتی : 

- اطلاعات هر محصول آرایشی و بهداشتی در وب سایت ویا ، صرافا برای اطلاع رساین است و جنبه مشاوره ندارد . خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند . همچنین ، نظراتی که کاربردان در خصوص کالا در وب سایت درج کرده اند ، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن ها و شرکت ویا  مسئولیتی ایجاد نمی کند . همچنین ویا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولید کننده کالا است . 
- در صورت عدم آگاهی ، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و بهداشتی ویا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول ، تمامی مسئولیت های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ویا در این خصوص هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت . 
- در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولید کننده ،فروشگاه اینترنتی ویا صرفا هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور ( حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور ) به مشتری برمی گرداند .
- ویا نسبت به عوارض جسمی و بیماری های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی  از قبیل ( حساسیت های پوستی ، جراحات و ... ) مسئولیت و پاسخ گویی ندارد . انجام پیگیری های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت های مربوط ( نمایندگی ها و تامین کنندگان رسمی کالا ) انجام شود .

کالا را چطور ارسال کنید : 

- لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید .
- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ویا ، جدا خودداری فرمایید .
- برای ارسال ، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و اقلام همراه مانند : دفترچه راهنما ، کارت گارانتی ، کارت بیمه ، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود . 
- برچسب زدن و نوشتن توضیحات ، آدرس و یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره کردن و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالای آسیب دیده را زا بین خواهد برد . ( در صورت لزوم توضیحات خود را پشت فاکتور خرید  یا قطعه ای کاغذ جداگانه بنویسید )
- در صورت ارسال با پست پیشتاز ، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس services @via-co.com  ایمیل کنید .
- اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خیدار ، همراه سفارش ارسال نشده باشد ، از پیش فاکتور ایمیل شده ، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خید خود را روی کاغذ جداگانه ای بنویسید .
- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید ، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید . لازم به ذکر است که هزینه های بازگرداندن کالا به غیز از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه ها ندارد . ولی هزینه پست یپشتاز با ارئه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل های شرکت ، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز خواهد شد .
- از آنجا که واریز هزینه ارسال ، منوط به دریافت رسید پستی است ، برای اطمینان عکس و تصویری از رسید تهیه و آن را به آدرس services@via-co.com  ایمیل کنید .

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش ، روند رسیدگی به درخواست مشتی چگونه خواهد بود ؟ 

- کارشناسان خدمات پس از فروش ویا ایرادهای اعلام شده توسط مشتریان را برسی و کنترل می کنند . اگر ایراد ، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان ویا تایید شود ، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند . 
- لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است . اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا ، موجودی آن به اتمام برسد ، ویا بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را راسال می کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می کند . بدیهی است که صورت انتخاب کالایی دیگر ، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل ارسال تسویه می شود . برای کالای گران تر ، مشتری تفاوت را  پرداخت می کند و برای کالای ارزان تر ، ویا تفاوت را به حساب مشتری واریز می کند . 
- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی ، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی کند و ویا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا درج شده در فاکتور به مشتری را میپذیرد .
- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ویا ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری ، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش ، به طور میانگین 48 ساعت ساعت کاری زمان خواهد برد .
- کارشناسان فنی خدمات پس از فروش ، برای تست محصولات ملزم به رعایت استاندارد های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت ویا هستند ، لذا علیرغم تصور آن که تست کالا ( حتی برای ایراد های خیلی آشکار ) می تواند خیلی سریع انجام شود ، ولی در عمل رعایت رویه های تست زمان بر است و مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی های مجاز آن کالا دارد . به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است ، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان عزیز پاسخ دهد .
- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش ، مشخص شود ، اگر نیاز به استرداد وجه باشد ، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد .
ملاک عمل و اقدام شرکت ، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش  ویا است .

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش ویا اطلاع دهید ؟

از طریق یکی از روش های زیر ، درخواست خود را اطلاع دهید :
- با شماره تلفن 88632996-021  با خدمات پس از فروش تماس بگیرید .
- شما می توانید از طریق صفحه " تماس با ما " پیام خود را به راحتی به خدمات پس از فروش ویا ارسال کنید .
- از طریق ایمیل cs@via-co.com با ذکر شماره پیگیری سفارش ایمیل بزنید .
توجه : جهت رسیدگی به درخواست  ، ذکر شماره پیگیری سفارش  در هر یک از روش های بالا الزامی است .