سه شنبه 6 مهر ماه 1400
ساعت: 0:5
weather 19 °C

قوانین برگشت کالا

شرایط بازگشت کالایی که ایراد یا مشکل فنی دارد :

مشتری محترم مشکل و ایراد فنی محصول دریافت شده توسط شما ، طی 7 روز از زمان تحویل کالا باید به فروشگاه اینترنتی ویا اطلاع داده شود . 
شما باید کارتن و جعبه اصلی کالا را تا 7 روز نزد خود نگه دارید و از دور ریختن آن خودداری کنید . 
شما در صورتی می توانید از این سرویس استفاده کنید که کالای مورد نظر را در کارتن و جعبه اصلی آن به ویا تحویل دهید . 
برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس و یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین می برد .
این سرویس اشکال های فنی و ظاهری  ( شکستگی ، خط و خشو مشکلاتی از این قبیل  ) که در اثر استفاده نادرست کاربر ایجاد شده است را شامل نمی شود .  استفاده نادرست  پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی ، استفاده نادرست و غیر متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می شود . 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد :

وجود مغایرت ، باید حداکثر 24 ساعت پس از تحویل کالا ، به خدمات پس از فروش ویا ، از طریق تماس و ایمیل اطلاع داده شود . 
اگر مغایرت ،  بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است ، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا  ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد .
عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزئیات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد ، به استناد آن ها نمی توان اعلام مغایرت کرد . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است .
در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد ، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال و اصلی بسته بندی خود خارج نشده باشد . 
در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد لازم است کارتن و جعبه بسته بندی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا خودداری شود .
استفاده از این سرویس ها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن و جعبه اصلی خود به ویا بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت  بازگشت کالا را از بین خواهد برد . 

اگر کالای خریداری شده  ، آسیب دیدگی و یا ایراد ظاهری و فیزیکی داشته باشد :

آسیب یا ایراد فیزیکی باید طی 24 ساعت ، پس از دریافت کالا  ، به خدمات پس از فروش ویا از طریق تلفن و ایمیل اطلاع داده شود . لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا خودداری شود  . استفاده از این سرویس در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ویا تحویل داده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره کردن و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد .   اگر مشتری از خرید خود منصرف شود : 
بند 1 :
انصراف از  خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می گیرد که باز نشده باشد . هیچ گونه دخل و تصرف ، باز کردن بسته بندی اولیه ، پلمپ ،برچسب ها و حتی وکیوم وشیرینک ، امکان مرجوع کردن را از ا بین خواهد برد حتی اگر کالا استفاده نشده باشد .   
بند 2 : 
اگر سفارش شما هنوز ارسال نشده باشد ، شما مشتری محترم باید هر چه سریعتر لغو سفارش خود را به واحد پیگیری سفارشات ویا با شماره 88521042 -021  اطلاع دهید .
اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود  ، حدااکثر تا 7 روز باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد .  با استناد به "  بند 1 " در این حالت برگردانندن کالا پس از  تایید کارشناس خدمات پس از فروش  ، تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا باز نشده باشد و در شرایط اولیه خود ، پلمپ باشد ، یعنی اصلا از آن استفاده نشده باشد و به همراه تمامی ملزومات و اقلام همراه آن ،  ارسال شود . همچنین اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد ، بازگردانندن هدیه به همراه کالا الزامی می باشد .  لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی توانند باز پس داده شوند ، از شمول این بند خارج هستند . 
مشتریان محترم لطفا توجه داشته باشید که هر گونه تغییر در شرایط اولیه کالا ، حتی در بسته بندی ٖآن امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد ، همچنین در صورت انصراف از خرید هزینه بازگشت کالا به عهده مشتری خواهد بود .

اگر در صورت حمل و نقل ، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد :

آسیب دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش ویا اطلاع داده شود .
با توجه به نوع بسته بندی ایمن و استاندارد ویا در همه مرسولات ، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ویا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش ، و در راستای امور پیگیری ، خسارت را جبران می کند .
لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و زا دور ریختن آن جدا خودداری شود . استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ویا ، بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را زا بین خواهد برد . کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن ، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ویا ارسال شود .

ضوابط و مسئولیت های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی : 

- اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت ویا ، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و ویا مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین ویا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
- درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و  فروشگاه ویا در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
- در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده ، ویا  صرفاً هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.
- ویا  نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و ...) مسئولیت و پاسخگویی ندارد . انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

کالا را چطور ارسال کنید ؟

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ویا جداً، خودداری کنید.
- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.
- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد . (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید .)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس services@via-co.com  ایمیل کنید.
اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید .
 - در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان عکس و تصویری از رسید تهیه و آن را به آدرس services@via-co.com ایمیل کنید.
پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟
- کارشناسان خدمات پس از فروش ویا  ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان ویا تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.
لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است . اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ ویا  بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، ویا  تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه اینترنتی ویا  در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌ گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ویا ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش ، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد .
- کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت  ویا  هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48  ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
- ملاک عمل و اقدام شرکت ، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ویا  است.
درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟
از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:
- با شماره تلفن 88010993 - (021) خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
- یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.
 - یا به cs@via-co.com  با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید.
 توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.