یکشنبه 10 فروردین ماه 1399
ساعت: 10:11
weather 10 °C

ارجاع و تعویض کالا

 رویه های باز گرداندن کالا : 

جلب رضایت مشتری و آسودگی خاطر مشتری از خرید اینترنتی ، مهم ترین اولویت فروشگاه اینترنتی ویا می باشد . فروشگاه اینترنتی ویا همواره تلاش می کند سفارش مشتریان عزیز را در مطلوب ترین حالت ممکن به دست آن ها برسد . با توجه به این که ممکن است مشتریان عزیز پس از خرید ، با مشکلاتی روبه رو شوند ، در چنین مواردی فروشگاه اینترنتی ویا چهارچوب هایی را برای خدمات پس از فروش ویا در نظر گرفته است . با توجه به گستردگی گروه کالاهای ارائه شده در وب سایت ویا کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مشتری برسند دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی بوده و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی شوند . همچنین اقلامی که از نظر فروشگاه اینترنتی ویا به همراه سفارش برای مشتریان عزیز فرستاده می شوند و مبلغ آن ها در فاکتور فروش صفر در نظر گرفته می شود ، مشمول 7 روز فرصت ضمانت تعویض نخواهد بود . ویا فقط برای محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند 7 روز بازگشت در نظر گرفته است .

شرایط بازگرداندن کالا :

استفاده از 7 روز ضمانت برگشت کالای آسیب دیده چه شرایطی دارد؟

اشکال یا یاراد فنی حتما طی 7 روز پس از دریافت کالا به ویا اطلاع داده شود .
لازم است کارتن و جعبه محصول تا پایان 7 روز حتما سالم نگه داشته شود و از دور ریختن آن پرهیز کنید .
استفاده از این سرویس در صورتی امکان پذیر است که جعبه اصلی و کارتن محصول را به فروشگاه اینترنتی ویا به صورت سالم و بدون پارگی فروستاده شود.
برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن و جعبه اصلی کالا ، یا پاره کردن و مخدوش کردن جعبه اصلی و کارتن ، امکان استفاده از ضمانت برگشت کالا را از بین خواهد برد .
این سرویس اشکال های فنی و ظاهری (شکستگی ، خط و خش ، و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در  اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود ، را شامل نمی شود . استفاده نادرست پس از تحویل کالا مثل جابجایی و حمل و نقل ، نصب و راه اندازی ، تنظیمات ، کاربرد غیر معقول ،  نگهداری و استفاده غیر متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در درفترچه راهنمای کالا ) را شامل می شود .

ضوابط و مسئولیت های مربوط به محصولات آرایشی و بهداشتی :

اطلاعات هر کدام از محصولات آرایشی و بهداشتی در وب سایت ویا به صورت جامع و کامل نوشته شده است ، و البته صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و جنبه  مشاوره ندارد . خریدار باید قبل از استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند . همچنین نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب سایت درج کرده اند ،  تجربه و یا اطلاعات شخصی خودشان است و برای آن ها و فروشگاه ویا مسئولیتی ایجاد نمی کند . همچنین فروشگاه اینترنتی ویا در خصوص اطلاعات درج شده روی کارتن کالا مسئولیتی ندارد و مسئولیت آن بر عهده شرکت تولید کننده کالا می باشد .
در صورت عدم آگاهی ، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود و محصول ، تمامی مسئولیت های آن به عهده مشتری است و فروشگاه اینترنتی ویا مسئولیتی در این خصوص ندارد .
در خصوص تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین کننده یا تولید کننده ، فروشگاه اینترنتی ویا هزینه کالا و سرویس را مطابق فاکتور ،  ( حداکثر تا یک ماه  از تاریخ فاکتور ) به مشتری برمیگرداند . 

 کالا را چطور ارسال کنید؟

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ویا جداً ، خودداری کنید.
- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.
- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس services@via-co.com  ایمیل کنید.
اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
 - در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
-از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان عکس و تصویری از رسید تهیه و آن را به آدرس services@via-co.com ایمیل کنید.
- اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با  فروشگاه اینترنتی ویا تماس بگیرید.
- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 - اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش ویا برسد، هزینه‌های ارسال به عهده ویا  است.
- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به شرکت ویا ارسال شود.همچنین تصویری از رسید تهیه و به آدرس services@via-co.com  ایمیل شود
- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ویا ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود ؟

- کارشناسان خدمات پس از فروش ویا ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان ویا تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.
لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ ویا بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه اینترنتی ویا تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه اینترنتی ویا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ویا ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
- کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت ویا هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.- ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ویا  است.

 درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

- با شماره تلفن 88010993 - (021) خدمات پس از فروش  تماس بگیرید.
- یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.
توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.